• head_image

ПИСАНКО Микола Миколайович

Писанко М. М.
21 січня 1910 року народився в м.Олександрія Кіровоградської області.
1971 - закінчив Одеський художній інститут. 1951- член Спілки художників Укра їни.
Помер в Генічеську 7 березня 1996 р.

Писанко М. М.
Писанко М. М.
Писанко М. М.

      - Творчість Миколи Писанка тримається на емоційно-духовній романтичній основі українського мистецтва. Йому властиве тепле, щире і радісне відкриття світу, в якому торжествує гуманізм. Його роботи повні оптимістичної енергії і внутрішньої напруги, — так оцінив працю художника мистецтвознавець Р. Подуфалий. Роботи сприймаються як самобутнє явище у живопису, що не має прямих аналогів у творчості інших художників. Полотна «Ярославна», «Київська Русь», «Паганіні», «Вітер юності», «Ніхто не забутий», «Природа», «Аромати землі», «Гармонія любові», «Гімн кульбабі» своїм корінням глибоко сягають в українське народне мистецтво. Національні риси проявляються в ніжній ліричності, філософській заглибленості, своєрідній пісенній основі і взаємозв'язку людини та природи.
      Тісно примикаючи до народної самодіяльної творчості, зберігаючи дитячу наївність, живопис Писанка водночас відрізняється високою професійною культурою. Одна з причин неповторності живопису названих робіт — їх безпосередній зв'язок з розробкою теоретичних проблем мистецтва. Пензлю художника належить праця «Мова прикладного мистецтва».
      Писанко Микола Миколайович читав лекції з теоретичних питань мистецтва у Києві, Москві, Казані, республіках Прибалтики, поєднуючи воєдино науку і мистецтво, поезію і філософію. Працював над теоретичною розробкою питань прикладного мистецтва «Рух, простір і час в прикладному мистецтві», «Колір і живопис». Коли М.Писанко викладав у Сімферопольскому художньому училищі, він завжди був для студентів взірцем чесного, самовідданого служіння мистецтву.
      "Якщо я став професійним художником, - згадує академік, народний художник України В.Гурін, - то це завдяки великому педагогу М.Писанко." Педагогічний внесок у розвиток образотворчого мистецтва України Миколи Миколаєвича дійсно великі.

Теги: Херсонський туризм, Херсонский туризм, туризм на Херсонщині, туризм на Херсонщине, Туризм в Херсоні, туризм в Херсоне, о туризме в Херсонской области, Херсонская область туризм, Херсон туризм, туризм в Херсонской области