• head_image
Херсон, письменники, творчість

Херсон, письменники, творчість


>> Херсон – батьківщина письменників
>> Херсон у житті відомих і визначних діячів літератури
>> Образ херсона у творах знаменитих митців

Історико-літературне ревю

Історія літературного Херсона безпосередньо пов’язана з основними соціокультурними іпостасями міста, яке засновувалося як фортеця й вихід до нових морських шляхів, сприймалося як невідома, загадкова й майже екзотична провінція, слугувало місцем заслання й покарання, утверджувалося як губернський центр, набувало якостей національного осередку на українському півдні, розвивалося як навчальна й освітня інфраструктура, ставало омріяною духовною і художньою оазою, формувалося як джерело творчості й творчого розквіту.
З Херсоном перепліталися долі багатьох діячів літератури – письменників скромного й непересічного хисту, тих, хто увійшов до історії художнього слова, й тих, хто рідко згадується або й узагалі забутий сучасниками. У цьому нарисі відзначені й репрезентовані найбільш харизматичні постаті, що вони або народилися у Херсоні, або своїм перебуванням і творчістю увиразнили літературну історію міста. Увагу зосереджено на літературному минулому, оскільки сучасні письменники можуть сказати про себе власними книжками, виступами, презентаціями.

У Херсоні до ювілею міста вийшла друком книжка доктора філологічних наук, академіка Ярослава Голобородька “Письменники і Херсон” – перша праця в історії регіону, в якій розповідається про історію формування й розвитку літературної аури міста.

Теги: Херсонський туризм, туризм на Херсонщині, туризм на Херсонщине, туризм на Херсонщине, туризм на Херсонщине, туризм на Херсонщине, туризм на Херсонщине, туризм в Херсоне, о туризме в Херсонской области, о туризме в Херсонской области, о туризме в Херсонской области, Херсонская область туризм.